Wyprawa do Indii, luty 2023

 indie2023

WYPRAWA DO INDII z jogą i medytacją

luty 2023  (możliwość wyjazdu na dwa lub trzy tygodnie)  

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wyprawę do Indii połączoną z praktyką jogi i medytacji. Pierwsza część wyprawy to Bombaj i podróż na południowe plaże Indii w stanie Karnathaka, (Gokarna - Top Hill, Kuthle Beach, Gokarna Main Beach, Om Beach). Druga część wyprawy to pobyt w aszramie Atma Malik Mauli w stanie Maharashtra oraz  wycieczki do miasta Nassik i Triambakeshwar oraz do słynnych jaskiń w Ellorze.

Zapraszam na podróż, która w samym środku zimy zaprowadzi nas na słoneczne plaże Indii, gdzie w przepięknych warunkach przyrody będziemy mogli praktykować jogę, medytację i pranajamę. Główny cel naszej wyprawy to regeneracja psychiczna, fizyczna i duchowa, rozładowanie stresu, naładowanie baterii i zgromadzenie olbrzymiej dawki energii. 

Do Indii jeżdżę już od dwudziestu lat, jest to moje miejsce na ziemi i wielokrotnie zabierałam tam grupy, dla których taka wyprawa zawsze okazywała się dużym przeżyciem.

Główny punkt naszej wyprawy stanowi aszram Atma Malik Mauli, który jest moim duchowym domem. Jest to miejsce poświęcone praktykowaniu medytacji. W aszramie będziemy praktykować z moim Guru, prawdziwym joginem nazywanym milczącym Mistrzem. 

We wszystkich odwiedzanych miejscach będziemy blisko ludzi, w ich domach, w ich środowisku, przez co w sposób bliski i bezpośredni poznamy zwyczaje i kulturę Indii, uroki tego kraju, jego smaki i zapachy.

Podczas wyprawy, na każdym jej etapie, będzie nam towarzyszyć joga i medytacja. Są to narzędzia  pozwalające dotrzeć głęboko do ludzkiego wnętrza, odkrywające pokłady radości i smutku, rozładowujące napięcia i pomagające wsłuchać się w siebie. Praktyka jogi i medytacji ma moc jednoczenia, uczy tolerancji i pokoju.  

Podróż do Indii połączona z praktykami duchowymi to szansa na odkrycie nieznanych wewnętrznych przestrzeni, znalezienia w sobie nowych jakości i spojrzenia na siebie z innej perspektywy. Z doświadczenia wiem, że w nowych i tak bardzo odmiennych okolicznościach, nasze przyzwyczajenia, hamulce czy blokady puszczają i rzeczy, do których jesteśmy tak bardzo przywiązani, nagle tracą na znaczeniu.

Tyle tytułem wstępu. Poniżej podaję skrócony program, warunki i ceny wyjazdu.

Skrócony program:

  1. Dzień

Przylot do Bombaju, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek, relaks i zwiedzanie miasta. Nocleg.

  1. Dzień

Zwiedzanie, wizyta w świątyni Kryszny, spacery po plaży Juhu Beach. Check out i podróż nocnym sypialnym pociągiem do Gokarny.

  1. Dzień.

Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek, sesja jogi i wyjście na malowniczą plażę Kuthle Beach, kąpiele, spacery, degustacja przysmaków indyjskich.

4-7. Dzień 

Gokarna Top Hill 

Przez kolejne cztery dni będziemy cieszyć się pięknem tego miejsca. Zamieszkamy w bardzo przyjaznym hotelu, w wygodnych pokojach. Będziemy mieć do dyspozycji basen i miejsce do ćwiczeń w pięknym ogrodzie. Na terenie ośrodka znajduje się restauracja serwująca pyszne posiłki. Hotel jest wyposażony w darmową sieć Wifi. Dzień będziemy zaczynać od sesji jogi lub od porannej kąpieli w morzu. Plaża znajduje się kilkaset metrów od hotelu. Po jodze i śniadaniu będziemy korzystać z uroków plaży, wody i okolicznych wzgórz. Pokażę Wam miejsca, które z pewnością polubicie. Będzie też czas na samodzielne odkrywanie okolicy. Ok. g. 18 wieczorna sesja jogi a potem wspólna kolacja.  

8. Dzień

Po porannej jodze zmienimy miejsce naszego pobytu i przeniesiemy się do hotelu przy pięknej, rozległej plaży w Gokarnie. Będziemy bliżej miasteczka i otwartego morza. To będzie czas na zakupy. Oprowadzę was po targowiskach i sklepach z przyprawami, możliwe też będzie samodzielne zwiedzenie miasteczka. Również tutaj nie zabraknie sesji jogi.

9. Dzień

To będzie ostatni nasz dzień na rajskich plażach Gokarny. Zaczniemy od porannej sesji jogi a później będzie czas na pakowanie, ostatnie zakupy i kąpiele. Wieczorem wyjazd do Bombaju nocnym pociągiem.  

10. Dzień / Bombaj

Zmienimy hotel i dzielnicę, zakwaterujemy się blisko morza, tuż obok słynnej Bramy Indii. Po nocy w pociągu będzie czas na wypoczynek. Potem ruszymy na zakupy i zwiedzanie miasta.

11. Dzień

Blisko naszego hotelu znajduje się mnóstwo sklepów, sklepików i straganów, każdy będzie więc mógł zrobić dowolne i zakupy. Będzie też czas na zwiedzanie, ale krótsze, ponieważ wieczorem czeka nas kolejna podróż, tym razem sypialnym autobusem, a celem będzie aszram w Kokamthan.

12-15. Dzień / aszram

To będzie czas poświęcony na regenerację i aklimatyzację w aszramie. Po podróżach i pobycie w Bombaju będziemy potrzebować odpoczynku. Włączymy się do praktyk medytacyjnych zgodnie z harmonogramem obowiązującym w aszramie. Jest to sześć jednogodzinnych medytacji dziennie, w tym trzy medytacje połączone ze śpiewami. Będziemy medytować wspólnie z Babajim oraz w towarzystwie zaawansowanych w praktyce osób mieszkających w aszramie. Ich obecność jest bardzo dużym wsparciem dla osób początkujących. Nie jest wymagana obecność na wszystkich sesjach, każdy będzie medytować na miarę swoich sił i potrzeb. Wieczorami będziemy też praktykować jogę. 14-go dnia udamy się na wycieczkę na Górę Ankai, ok. 45 min. drogi autem od aszramu. Góra jest malownicza, wręcz niesamowita, wielu joginów medytowało w jaskiniach położonych na jej zboczach, również Babaji Sri Atma Malik Mauli. Wyjedziemy wcześnie rano, wejście na górę zajmie ponad godzinę, trasa jest bezpieczna. Wrócimy przed wieczorem. 15-ego dnia wieczorem dla części grupy wyjazd dobiegnie końca i udadzą się one samochodem na lotnisko w Bombaju (ok. 5-6 g.).

16. Dzień 

Wyjazd na całodniową wycieczkę do Ellory (dla chętnych). Tego dnia wybierzemy się do słynnych grot w Ellorze, miejsca wpisanego na listę Unesco jako kulturowe dziedzictwo Indii i świata. Pojedziemy autokarem, podróż zajmuje ok. 3 g. w jedną stronę. Po niesamowitych skalnych grotach oprowadzi nas profesjonalny przewodnik.

17. Dzień 

Tego dnia, oprócz praktyki medytacji i sesji jogi, przewidziany jest krótki wyjazd do sąsiedniego miasteczka Shirdi, do świątyni znanej w całych Indiach i przyciągającej niezliczone tłumy pielgrzymów. W Shirdi żył jeden z największych indyjskich mistyków, Sai Baba. Odwiedzimy jego świątynię i miesjce samadhi. 

18. Dzień 

Kolejny dzień na jednodniową wyprawę, tym razem  do miasta Nassik i do Triambakeshwar, miejsca znanego z kultu Shivy. Po drodze zwiedzimy także świątynię z naturalnym lingamem Shivy i wybierzemy się na piękny i malowniczy spacer na wzgórza, do jaskiń joginów.

19 i 20. Dzień.

Dni te spędzimy w aszramie. Bardzo dobrze jest przesiąknąć atmosferą tego miejsca, poczuć się jak u siebie, znaleźć własny rytm medytacyjny i głębiej wejść w procesy medytacyjne. Będziemy mieć wiele okazji na spotkania z joginami i joginkami na stałe mieszkającymi w aszramie, dowiemy się, jakie są historie ich życia i dlaczego wybrali drogę duchową. To naprawdę wyjątkowa okazja, by porozmawiać o medytacji i innych doświadczeniach i wrażeniach, jakie pojawią się w trakcie pobytu w aszramie. Największym jednak darem tych dni będą bezpośrednie spotkania z Babajim Sri Atma Malik Mauli.  Bezpośredni kontakt z Mistrzem i wspólna medytacja to momenty, które pamięta się do końca życia. 

20. Dzień

Ostatni dzień w aszramie, wyjazd do Shirdi i Kopergaon na zakupy. Wieczorem wyjazd samochodem na lotnisko w Bombaju.

Cena wyjazdu: 1250,- Euro za 20 dni  i 1100,- EURO za 15 dni + bilet lotniczy Warszawa / Bombaj / Warszawa ok. 2500,- PLN

Cena zawiera: 

- wszystkie noclegi (dwa noclegi w Bombaju, pokoje dwuosobowe z łazienką / pięć noclegów w hotelu w  Gokarnie, resort Top Hill, dwu- lub trzyosobowye pokoje z łazienką, basen, ogród i miejsce do jogi / dwa noclegi w hotelu Gokarna Main Beach, dwuosobowe pokoje z łazienką, resort z ogrodem pięknie położony tuż przy plaży. Pozostałe noclegi w aszramie, w pokojach dwuosobowych, o podstawowym, skromnym standardzie, z łazienkami. 

- przejazdy: lotnisko - hotel w Bombaju, pociąg nocny z miejscami leżącymi klasa vip (inidan style) na trasie Bombaj - Gokarna i Gokarna - Bombaj oraz autobus z Bombaju do aszramu. 

- zajęcia z jogi, medytacji i pranajamy: Gokarna sześć dni, dwa półtoragodzinne zajęcia dziennie. Wszystkie zajęcia prowadzi Agnieszka Dołengiewicz, nauczycielka jogi Iyengara. 

- trzy pełne posiłki wegetariańskie podczas pobytu w aszramie.

 - organizacja wyjazdu,  realizacja programu, rezerwacje hotelowe, przejazdy i obsługa wyjazdu na miejscu.

 Cena nie zawiera:

- posiłków poza pobytem w aszramie

- krótkich przejazdów po mieście rykszami

- biletów wstępów do muzeów (głównie bilet do Ellory, koszt ok. 50 zł na osobę)

- ubezpieczenia na podróż.

Uwaga: Aktualnie wiza turystyczna do Indii jest darmowa i można o nią aplikować online. W razie potrzeby zapewniamy wsparcie przy wypełnianiu wniosku.

Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt mailowy z organizatorem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub bezpośredni kontakt telefoniczny z Agnieszką Dołengiewicz tel nr: 604959508.

Potwierdzeniem uczestnictwa w wyprawie będzie wpłata zaliczki w wys. 200,- Euro, płatna na konto: Barbara Andrunik 79 1020 4900 0000 8302 3428 4640.

Druga zaliczka w wysokości 600 Euro płatna do końca października 2022 r. i ostatnia rata płatna na miejscu w Indiach po przylocie.

Zaliczka może zostać w całości zwrócona, jeśli uczestnik wycofa się z uczestnictwa w podróży przed zakupieniem biletów lotniczych i przed opłaceniem rezerwacji hotelowych lub kolejowych. Bilety lotnicze będą kupowane w listopadzie. Po tym terminie, w przypadku rezygnacji przepada kwota zaliczki przeznaczona na zakup biletów lotniczych oraz z reszty 15% zaliczki z przeznaczeniem na pokrycie kosztów manipulacyjnych.

Pięć pierwszych osób, które się zgłoszą i zapłacą zaliczkę, mają ZNIŻKĘ W WYSOKOŚCI 5% OD CENY  1250/1100 euro. 

Z każdym z uczestników zostanie zawarta umowa. Uczestnik musi posiadać ważny paszport, paszport covidowy lub test, wizę i ubezpieczenie. Pomagamy w złożeniu aplikacji wizowej i pośredniczymy w wyborze polisy wyjazdowej. Dzieci poniżej 18 roku mogą uczestniczyć w naszej wyprawie razem z rodzicem.

Organizator zastrzega sobie prawo dokonywania korekt w programie. Pełny program wyjazdu będzie stanowić załącznik do umowy.