Dominika Gryz

asia


"Jestem związana z ruchem od zawsze, jako tancerka i nauczycielka tańca współczesnego, aktorka Teatru Tańca. Interesuje mnie świadoma praca z ciałem, bez bólu i uciążliwości. W pracy wychodzę poza powierzchniowe spojrzenie na ciało. Aktualnie kończę studia na wydziale Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Ważne jest dla mnie połączenie ciała i umysłu. Z praktyką jogi pierwszą styczność miałam w 2010 roku. Na początku była to fizyczna fascynacja, która później przerodziła się w inspirację do życia. Od tamtej pory nieustannie rozwijam swoje umiejętności szkoląc się i pogłębiając wiedzę. Ukończyłam trzyletni kurs nauczycielski pod okiem Konrada Kocota. Na zajęciach skupiam się na połączeniu dynamicznej stabilności z elastycznym ruchem. Dzięki jodze uzyskuje się dużą swobodę i przestrzeń w ciele, co staram się przekazać uczniom na zajęciach. Poprzez praktykę asan, oddechu i medytacji ciało i umysł uczy się jak być tu i teraz i cieszyć się życiem w chwili obecnej. Uważam, że joga dogłębnie i wielowymiarowo pozwala odnaleźć się w naszym wnętrzu, co pomaga w rozumieniu siebie. Joga z praktyki na macie stała się moją ścieżką życiową."