Wyprawa do Indii, październik 2019

 opis trasy-1

opis trasy-2

opis trasy-3

opis trasy-4

opis trasy-5

opis trasy-6

opis trasy-7

Informacja o organizatorze:

 

Agnieszka Dołengiewicz – nauczycielka jogi, właścicielka Shakti Szkoły Jogi, organizator warsztatów jogiczno-kulturoznawczych w Indiach.

 

Agnieszka tak pisze o sobie:

 

Joga stała się moją pasją 25 lat temu. Pod jej wpływem zmieniłam swój sposób funkcjonowania, bo zdałam sobie sprawę, jak powinno wyglądać życie sprzyjające psychicznemu i emocjonalnemu rozwojowi.

 

Po kilku latach praktyki i ukończeniu kursu nauczycielskiego postanowiłam wyruszyć do Indii. Słysząc słowo "Indie" czułam się wewnętrznie wzywana. W 2002 roku pojechałam tam po raz pierwszy i zostałam na trzy miesiące.

 

Podobnie jak joga tak samo zmieniły mnie Indie. Pokochałam ten kraj, jego barwy, zapachy, światło, ludzi i miejsca. Otrzymałam dyplom od Gurujiego BKS Iyengara i znalazłam wspaniałego nauczyciela medytacji, sadguru Jangalidasa Maharaja.

 

Odbyłam wiele podróży i odwiedziłam Rajastan, Darjelling, Bodh Gaję, Goa, Ladak, Badrinath, Kedarnath, Gangotri, Bangalore, Maisor, Tiruvanamallai, Karnathakę, Punę, Bombaj, Delhi i Varanasi.

 

W trakcie kolejnych pobytów w Indiach związałam się z aszramem Babadżiego Śri Janglidasa Maharaja. Przez blisko dwa lata mieszkałam w aszramie, gdzie obok praktyki jogi i medytacji zgłębiałam kulturę, zwyczaje i tradycje Indii. Po zakończeniu tego pobytu zaprosiłam Babadżiego, jego joginów i muzyków do Polski. To był wspaniały czas, odbyliśmy dwutygodniową podróż po największych miastach w Polsce, realizując program obejmujący medytacje i satsangi. Wizyta tych wspaniałych gości spotkała się z rewelacyjnym przyjęciem.

 

Po tej przygodzie zaczęłam organizować warsztaty w Indiach. W skład pierwszej grupy weszło pięćdziesiąt osób. Pojechaliśmy do Babadżiego. Potem były kolejne wyjazdy –  do aszramu, na Goa i w inne miejsca. 

 

W 2013 roku założyłam w Warszawie Shakti Szkołę Jogi, która do dziś świetnie się rozwija. W planie zajęć mamy ok. 30 sesji w tygodniu, zajęcia prowadzą wykwalifikowani nauczyciele i cieszymy się uznaniem naszych uczniów.

 

Było rzeczą oczywistą, że w ofercie szkoły muszą znaleźć się także wyjazdy warsztatowe do Indii. Chcę się dzielić tym, co znam i lubię najbardziej. Pierwsza wyprawa była wielkim sukcesem. Zebraliśmy ponad dwudziestoosobową grupę. Wszyscy wrócili zachwyceni. 

 

Co roku staram się proponować szczególny wyjazd. Uczestnikom chcę prezentować Indie w sposób niekonwencjonalny, odkrywając przed nimi magiczną stronę tego wielkiego i różnorodnego kraju. Mam w Indiach wielu znajomych i przyjaciół, którzy zawsze służą pomocą i wsparciem. Podczas każdej podróży odwiedzamy ich domy i doświadczamy ich niebywałej serdeczności i gościnności.

 

W Shakti zorganizowałam już trzy wyjazdy do Indii. Każdy miał swój własny, niepowtarzalny charakter. 

 

W tym roku chciałabym zaprosić i polecić wyprawę pod hasłem „Pociąg do Darjeeling”. Wyjazd potrwa prawie trzy tygodnie. Odwiedzimy piękne i ważne miejsca, postaramy się nauczyć się rozumieć inną kulturę, odetchniemy górskim powietrzem i będziemy cieszyć się z praktyki jogi i medytacji u ich źródeł.

 

W razie pytań proszę o kontakt. 

Agnieszka Dołengiewicz, t: 604 95 95 08