Joga nad morzem lipiec 2019

 smoldzino www

 

JOGA NAD MORZEM

SMOŁDZINO, 20 – 27 lipca 2019

 

Na nasz letni wyjazd nad morze zapraszamy do miejscowości Smołdzino. Gościć nas będzie Dworek Słoneczko, całoroczny dom willowy usytuowany na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.

  

Zajęcia dla dorosłych, dwa razy dziennie, poprowadzi Agnieszka Dołengiewicz.

 

W ofercie ośrodka są pokoje dwu- i trzyosobowe oraz apartamenty, a na jego terenie znajdują się 

basen i sauna.

 

Plaża jest oddalona o ok. 6 km od Dworku. Można tam dotrzeć samochodem, rowerem (w pobliżu 

znajduje się wypożyczalnia; chęć wypożyczenia roweru trzeba uzgodnić osobiście, kilka dni przed przyjazdem) lub pieszo – spacerem przez kwitnące łąki i piękny, stary las.

 

Smołdzino to ustronna osada na skraju Słowińskiego Parku Narodowego. Słabo zaludniona okolica i brak tłumów

sprzyjają wypoczynkowi.A turyści szukający atrakcji znajdą tutaj prawdziwe smaczki i perełki: 

 

Jezioro Gardno - bardzo płytkie - o powierzchni blisko 2,5 tysiąca hektarów i maksymalnej głębokości 2,6 m 

idealnie nadaje się na uprawianie windsurfingu. Turyści najchętniej odwiedzają kultową przystań rybacką w miejscowości Gardna oraz kemping, szkółkę i ośrodek Surfcamp w Retowie. Wokół jeziora zlokalizowano klika punktów widokowych, z których można podziwiać rozległe panoramy oraz siedliska ptaków.

 

Latarnia Morska Czołpino(ok. 3 km od Smołdzina) – wysokość wieży wynosi ok. 25 m, zasięg światła ok. 39 km. Latarnia ustawiona jest na wysokiej, 55-metrowej wydmie, między jeziorem Łebsko a Dołgie Duże.

 

Muzeum Przyrodnicze w Smołdzinie – tutaj możemy obejrzeć ciekawe eksponaty związane z fauną i florą okolic, szczególnie parku narodowego. Często goszczą tutaj tematyczne wystawy czasowe, najczęściej inspirowane unikatową, słowińską przyrodą.

 

Muzeum Wsi Słowińskiej – skansen w Klukach (ok. 8 km od Smołdzina). Kluki to odcięta od świata przez 

mokradła wieś, w której do XX wieku przetrwało wiele z kaszubskich obyczajów. Obecnie na 10 ha zgromadzono kilkanaście chałup i obór, stodoły, piece chlebowe i inne eksponaty. 

 

Wieża widokowa Rowokół – postawiona w magicznym miejscu, znanym z czasów pogańskich. Rowokół 

to wzgórze o wys. 115 m n.p.m. o niezwykłym, jak na Pomorze, kształcie ściętego stożka. W przeszłości punkt nawigacyjny, święta góra pogan, gościła przez pewien czas kaplicę, do której ciągnęły pielgrzymki. 

Wydmy – na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, ok. 6 km od Smołdzina,znajdują się największe w Polsce wydmy tworzące krajobraz pustynny i półpustynny. W bardzo gorące dni można tutaj zaobserwować zjawisko fatamorgany. Największa obecnie wydma Biała wznosi się na wysokość niemal 40 m n.p.m. Najsłynniejszawydma Łącka,osiąga ok. 30 m n.p.m. 

Cena za pobyt wynosi:

- osoba dorosła ćwicząca: 1.800 PLN 

- osoba dorosła niećwicząca: 1.400 PLN

 

Cena pobytu, oprócz noclegów i zajęć z jogi, obejmuje także posiłki wegetariańskie (obiad i kolację), możliwość korzystania z sali do ćwiczeń oraz ze wszystkich atrakcji ośrodka, w tym basenu i sauny.

 

Rezerwacji miejsc dokonujemy na podstawie wpłaty zadatku w wysokości 500 zł od osoby, na konto: Bank Millenium 88 11602202 0000 0002 5287 0654, Shakti Yoga Agnieszka Dołengiewicz.

 

 

Dodatkowe informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Plan zajęć

sob, 20.07. zakwaterowanie od 14.00 / 18.00 - 19.30 joga / 20.00 kolacja

nd– pt, 21 – 26.07., 7:30 – 8:00 medytacja /08.00 napoje / 09.00 - 11.00 joga / 11.30 lunch / 17.30 - 19.00 – joga / 19.30 kolacja

sob, 27.07. 7:30 – 8:00 medytacja / 8.00 napoje / 8.30 - 11.00 joga/ 11.00 lunch / 14.00 wyjazd

 

Agnieszka Dołengiewicz jest nauczycielką jogi metodą B.K.S. Iyengara z 20-letnim doświadczeniem. Właścicielka Shakti Szkoły Jogi w Warszawie. Organizatorka wypraw do Indii. Od 2004 roku regularnie medytuje pod okiem nauczyciela Śri Sadguru Janglidasa Maharaja w Indiach.

 

 

 

ilustracje-2

 

ilustracje-3

 

ilustracje-4