"Geeta Iyengar i jej przekaz". Warsztat z Ewą Wardzałą

 foto ewa www

 

BRAK WOLNYCH MIEJSC

"Geeta Iyengar i jej przekaz". Warsztat z Ewą Wardzałą

25 – 26 stycznia 2020

 

Warsztat jest przeznaczony dla osób z co najmniej dwuletnią, regularną praktyką.

 

"Joga pokazuje, że ciało może być instrumentem oczyszczenia. Ale ciało nie może być zmęczone i napięte. Asana daje nam ulgę, rozładowuje napięcie, stwarza przestrzeń, oczyszcza umysł. 

 

Dobrze wykonana asana powoduje, że oddech staje się spokojny, komórki ciała są odżywione i dotlenione. W pranayamie zapraszamy energię do wewnątrz i równomiernie ją dystrybuujemy. Asana i pranayama nie są jeszcze jogą. Ale mamy je wykonywać tak, by stworzyć warunki do "zadziania się" jogi. Kiedy poprzez dobrze wykonaną asanę i pranayamę nasze organy działania, organy zmysłów, umysł i inteligencja zmieniają kierunek i zwracają się do wnętrza, to nasza praktyka staje się jogą." Geeta Iyengar, Yoganushasanam, grudzień 2015


Geeta była dla mnie bardzo ważnym nauczycielem. To ona, jej uczenie, energia jej prowadzenia, jej słowa, bardziej niż słowa samego Iyengara kształtowały mnie jogicznie podczas pobytów w Punie. Na warsztacie chciałabym ją Wam przybliżyć. Dlatego będziemy praktykować jej sekwencje, cytować jej słowa tak, by jej przekaz nie odszedł w niepamięć, ale był żywy w naszych ciałach, umysłach i sercach.

 

Ewa Wardzała - certyfikowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Senior I. Indianistka, sanskrytolog, dyplomowana w Indiach tancerka i nauczycielka klasycznego tańca indyjskiego. Od 2005 roku systematycznie odwiedza Instytut B.K.S. Iyengara w Punie (RIMYI), gdzie oprócz regularnej praktyki asystuje na lekcjach medycznych, szkoląc się w pracy terapeutycznej. Prowadzi kursy nauczycielskie na poziomie Introductory oraz Junior, przygotowuje nauczycieli do egzaminów indywidualnie, egzaminuje. Prowadzi warsztaty tematyczne w różnych miastach Polski, organizuje wyprawy z jogą do Indii. Prywatnie: uwielbia podróże, fotografuje.

 

Cena za warsztat: 350 PLN 

 

Zapisy na warsztat są dokonywane na podstawie zaliczki w wysokości 150 PLN i potwierdzenia wykonania przelewu przesłanego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zaliczkę należy przesyłać na konto: Bank Millenium 88 11602202 0000 0002 5287 0654, Shakti Yoga Agnieszka Dołengiewicz, tytułem: warsztat z Ewą Wardzałą. Reszta kwoty płatna w szkole, w gotówce, przed rozpoczęciem warsztatu. 

 

Na 10 dni przed rozpoczęciem warsztatu nie przyjmujemy zgłoszeń o wycofaniu udziału w zajęciach. Zaliczka staje się bezzwrotna od 15.01.2020.

 

Każdy uczestnik powinien mieć ze sobą matę i pasek.

 

25.01., sobota 

13:30 – 16:30  warsztat

przerwa

17:30 – 20:30  warsztat

 

26.01., niedziela
9:00 – 11:00    warsztat

przerwa

13:00 – 15:00  warsztat 

 

Miejsce: Shakti Szkoła Jogi, ul. Lwowska 17/19, Warszawa