Warsztat z Katarzyną Pilorz

 kasia www01

„Asana jako proces”

Organizator: Shakti Szkoła Jogi, Warszawa

Cz. I: 19-20 września 2020, cz. II: 17-18 kwietnia 2021

Prowadzi: Katarzyna Pilorz

 

W ramach tego warsztatu chcę Wam zaproponować podejście do praktyki ostatnio bardzo bliskie memu sercu. Jest nim taki sposób praktyki, w którym sam proces dochodzenia do prawidłowego wykonania pozycji jest ważniejszy niż efekt końcowy. Ów proces przebiega wielopłaszczyznowo, a każdy Was będzie w nim uczestniczył na miarę własnej gotowości.

Fundamentem, na którym nabudowują się pozostałe warstwy, jest przygotowanie ciała do prawidłowego wykonania pozycji. Służą temu liczne warianty poprzedzające jej ostateczną wersję. Dzięki nim docieramy do miejsc zablokowanych, które w pełnej wersji pozycji pozostałyby nieporuszone, zrzucając pracę na inne - bardziej mobilne. Odblokowujemy je i budzimy świadomość w tych zamrożonych rejonach. Tym samym przenosimy się na głębszy poziom wglądu, na razie na poziomie fizycznym. Niemniej odpowiednie skupienie na nim pozwala na dotarcie do emocjonalnych konotacji kryjących się za blokadami w ciele. Studiując ciało w rozłożonych na etapy asanach mamy szansę na obserwację naszych nawyków, tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, ale też naszą mentalną reakcję na zmianę tychże. I tu mamy już podróż w głąb umysłu.

Zapraszam Was zatem do tej wspólnej wyprawy przez przestrzeń ciała, emocji i umysłu.

Katarzyna Pilorz

 

Warsztat przeznaczony jest dla osób regularnie praktykujących jogę Iyengara od min. 6 m-cy. Od uczestników wymagana jest znajomość stosowania pomocy do jogi oraz samodzielne wykonywanie Salamba Sarvangasany na pomocach.

Katarzyna Pilorz - dyplomowana i certyfikowana nauczycielka jogi metodą IYENGARA (R). Posiada dyplom Senior Intermediate II, który otrzymała z werdyktu samego Guruji Iyengara w 2014 roku. Od ćwierćwiecza na macie, od 20 lat w roli nauczyciela. Prowadzi treningi nauczycielskie oraz specjalistyczne warsztaty jogi poświęcone różnym aspektom praktyki. Szczególnie bliska jest jej praktyka zorientowana na potrzeby kobiet w różnych okresach życia oraz terapeutyczne zastosowania jogi. Autorka poczytnego bloga o jodze: „Okiem nauczyciela Senior” https://studiojogi.pl/blog/

Miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Cecylii Plater-Zyberkówny, Piękna 24/26, 00-549 Warszawa

Plan zajęć:

 

sobota:

 

11.30-13.30 asany

 

16.00-19.00 asany

 

niedziela:

 

9.00-11.00 asany

 

11.30-13.00 pranayama
 

 

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Koszt warsztatu wrześniowego: 300 PLN. 

Cena promocyjna: 280 PLN przy wpłacie do 15.08.2020. 

Zaliczka: 100 zł płatna przy mailowym zgłoszeniu chęci uczestnictwa w warsztacie. Zapisujemy na listę uczestników tylko na podstawie potwierdzenia wpłaty zaliczki przesłanego mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zwrot zaliczki jest możliwy do 10.09.2020.

Numer konta: 98 1050 1025 1000 0097 1240 2297, Shakti Yoga Agnieszka Dołengiewicz