Warsztat z Kasią Pilorz cz. II

 foto www1

Miejsce: Miejsce: Zespół Szkół Specjalnych, ul. Elektoralna 12/14, Warszawa

 

 

Plan zajęć:

 

 

sobota:

 

11.30-13.30 asany

 

16.00-19.00 asany

 

niedziela:

 

9.00-11.00 asany

 

11.30-13.00 pranayama

 

 

W ramach tego warsztatu chcę Wam zaproponować podejście do praktyki ostatnio bardzo bliskie memu sercu. Jest nim taki sposób praktyki, w którym sam proces dochodzenia do prawidłowego wykonania pozycji jest ważniejszy niż efekt końcowy. Ów proces przebiega wielopłaszczyznowo, a każdy Was będzie w nim uczestniczył na miarę własnej gotowości.


Fundamentem, na którym nabudowują się pozostałe warstwy, jest przygotowanie ciała do prawidłowego wykonania pozycji. Temu służą liczne warianty poprzedzające jej ostateczną wersję. Dzięki nim docieramy do miejsc zablokowanych, które w pełnej wersji pozycji pozostałyby nieporuszone zrzucając pracę na inne, bardziej mobilne. Odblokowujemy je, budzimy świadomość w tych zamrożonych rejonach. Tym samym przenosimy się na głębszy poziom wglądu, na razie na poziomie fizycznym. Niemniej odpowiednie skupienie na nim pozwala na dotarcie do emocjonalnych konotacji kryjących się za blokadami w ciele. Studiując ciało w rozłożonych na etapy asanach mamy szansę na obserwację naszych nawyków, tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, ale też naszą mentalną reakcję na zmianę tychże. I tu mamy już podróż w głąb umysłu.


Zapraszam Was zatem do tej wspólnej wyprawy przez przestrzeń ciała, emocji i umysłu.
Katarzyna Pilorz

 

Warsztat przeznaczony jest dla osób regularnie praktykujących jogę Iyengara od min. 6 m-cy. Od uczestników wymagana jest znajomość stosowania pomocy do jogi oraz samodzielne wykonywanie Salamba Sarvangasany na pomocach.

 

Uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą własnej maty, dwóch pasków i dwóch klocków. Jeśli jest to dla kogoś z Państwa problematyczne, prosimy o wiadomość, zapewnimy odpowiedni sprzęt.

Cena za warsztat wynosi 350 zł. 

Liczba osób jest ograniczona, o zapisaniu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy na warsztat są dokonywane na podstawie zaliczki w wysokości 150 PLN i potwierdzenia wykonania przelewu przesłanego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Zaliczkę należy przesyłać na konto: Bank Millenium 88 11602202 0000 0002 5287 0654, Shakti Yoga Agnieszka Dołengiewicz, tytułem: warsztat z Katarzyną Pilorz. Reszta kwoty płatna w gotówce, przed rozpoczęciem warsztatu. 

 

Na 10 dni przed rozpoczęciem warsztatu nie przyjmujemy zgłoszeń o wycofaniu udziału w zajęciach. Zaliczka staje się bezzwrotna od 14.04.2021.