Joga w Grecji / Edipsos 2021

 edipsos21www

Joga w Grecji

2 – 12.10.2021 lub 2 – 10.10.2021

 

Trasa: Warszawa, Ateny, Edipsos, Ateny, Warszawa

 

Serdecznie zapraszamy na wyjazd na grecką wyspę Evia, do miasteczka Edipsos. 

 

W planie wycieczki proponujemy jogę, słońce i plażowanie nad morzem oraz… w ciepłych źródłach.

 

Główną atrakcją Edipsos, wiekowego greckiego kurortu, są jego naturalne gorące źródła. Woda wypływa z głębi skał wprost do morza, dzięki czemu można zażywać jednocześnie ciepłej i zimnej kąpieli: w naturalnie rzeźbionych, przybrzeżnych skalnych zagłębieniach można leniuchować w gorącej wodzie, a dla ochłody wystarczy ześlizgnąć się w chłodną, czystą morską toń. Kąpali się tu już starożytni Grecy i Rzymianie, (legenda wspomina o Arystotelesie), a po nich wiele pokoleń greckich kuracjuszy, leczących dolegliwości cudownymi wodami.

 

W sobotę, 2 października, przylatujemy do Aten greckimi liniami lotniczymi Aegean (wylot z Warszawy 18:10, lądowanie w Atenach 21:45). Nocujemy w hostelu B&B Petaluda. Następnego dnia po śniadaniu udajemy się autobusem i promem na wyspę Evia (ok. 3 godz.). Tam zakwaterowanie, krótki rekonesans po miasteczku, sesja jogi i wspólna kolacja w tawernie. 

 

Od niedzieli do kolejnej niedzieli plan dnia będzie wyglądał następująco: ok. 8:30 śniadanie, od 9:30 do 11:30 asany, pranajama i medytacja, potem czas na plażowanie i kąpiele w źródłach lub na inne, indywidualnie wybrane rozrywki. Wieczorem ok. 18 sesja jogi. Kto już był w Edipsos, ten wie, że czas spędza się tu powoli, niespiesznie. Jedziemy tam z grupą po raz trzeci i na każdy wyjazd zabieramy osoby, które już tam z nami były i chcą wrócić, bo… Edipsos je urzekło.

 

W niedzielę, 10 października, przed południem wyjeżdżamy do Aten. Niedzielne popołudnie i poniedziałek przeznaczamy na zwiedzanie miasta. We wtorek, 12.10., jedziemy wczesnym rankiem na lotnisko, stamtąd o g. 8:30 wylatujemy do Warszawy.

 

Proponujemy też skróconą wersję pobytu w Grecji. Osoby, które zechcą z niej skorzystać, wyjadą z Edipsos 9.10. i przenocują w Atenach. Samolot do Polski wylatuje w niedzielę, 10.10. o g. 8:30.

 

Zajęcia z jogi poprowadzi Agnieszka Dołengiewicz, nauczycielka jogi metodą B.K.S. Iyengara. W sesjach mogą wziąć udział zarówno osoby początkujące jak i średniozaawansowane.

 

Noclegi w Atenach: https://petaluda-bb.hotelsathens.org/pl/ (wielopokojowy apartament B&B niedaleko centrum, pokoje z łóżkami dwuosobowymi, wspólna łazienka).

 

Noclegi w Edipsos https://www.9queens.gr/index.php, hotel SPA „9 Queens” (pokoje dwuosobowe).

 

Koszt wyjazdu: pełna wersja kosztuje 3.300 PLN, w tym trzy noclegi w Atenach, siedem noclegów w Edipsos, śniadania, kurs jogi, transfer z i na lotnisko, autobus i prom, opiekun podczas wyjazdu. Wersja krótsza kosztuje 3.000 PLN i zawiera usługi wymienione powyżej.

 

Koszt wyjazdu nie zawiera ceny biletu lotniczego (uczestnicy wykupują bilet we własnym zakresie, koszt to ok. 1.000 PLN), posiłków innych niż śniadania oraz indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego.

 

Plan podróży opiera się na terminach i godzinach lotów samolotów linii lotniczych Aegean, aktualnych w dniu publikacji programu. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do modyfikacji programu zgodnie z terminarzem lotów.

 

Zaliczka jest wpłacana przy zgłoszeniu się na wyjazd i wynosi 1.000 zł. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Nr konta: Shakti Yoga, Agnieszka Dołengiewicz 98 1050 1025 1000 0097 1240 2297, wpłata tytułem „Edipsos”.

 

edi01

edi02

edi03