Warsztat z Ewą Wardzałą, styczeń 2022

ewa styczen 2022

 

„Medytacyjna moc asany w praktyce Iyengara.”

Warsztat z Ewą Wardzałą

 

Warszawa, 15 – 16.01.2022

 

Iyengar mawiał, że „ciało jest świątynią, a asana jest modlitwą”. Asana i pranayama były i są głównymi narzędziami w jego metodzie. Kiedy pozycja wykonywana jest właściwie i poprawnie, ruchy ciała są miękkie, w ciele pojawia się lekkość, a w umyśle wolność. Pojawia się harmonia ciała, oddechu i umysłu. Jesteśmy dokładnie w chwili obecnej, tu i teraz. Precyzja wykonywania pozycji, tzw. technikalia, jakie charakteryzują metodę, są środkiem, by pójść poza ciało zewnętrzne i docierać do głębszych powłok naszej istoty. Dzięki precyzji doprowadzonej przez Iyengara do perfekcji, w praktyce asany pojawia się koncentracja, kontemplacja i medytacja. Uwaga „pochwycona” wędruje do wnętrza, a umysł trwa w stanie medytacji.

 

Ewa Wardzała - certyfikowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Senior I. Indianistka, sanskrytolog, dyplomowana w Indiach tancerka i nauczycielka klasycznego tańca indyjskiego. Od 2005 roku systematycznie odwiedza Instytut B.K.S. Iyengara w Punie (RIMYI), gdzie oprócz regularnej praktyki asystuje na lekcjach medycznych, szkoląc się w pracy terapeutycznej. Prowadzi kursy nauczycielskie na poziomie Introductory oraz Junior, przygotowuje nauczycieli do egzaminów indywidualnie, egzaminuje. Prowadzi warsztaty tematyczne w różnych miastach Polski, organizuje wyprawy z jogą do Indii. Prywatnie uwielbia podróże, fotografuje.

 

Plan zajęć:

15.01., sobota:

10.00-13.00 i 16.00 - 18.00

16.01., niedziela:

10.00-11.30 i 12.00-14.30

 

Przyjmujemy wyłącznie zgłoszenia na pełne dwa dni warsztatu.

 

Koszt od osoby 320 zł.

 

Miejsce: Zespół Szkół nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego, ul. Konopczyńskiego 4, Warszawa 

 

Zapisy na warsztat są dokonywane na podstawie zaliczki w wysokości 100 PLN i potwierdzenia wykonania przelewu przesłanego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Zaliczkę należy przesyłać na konto: Bank Millenium 88 11602202 0000 0002 5287 0654, Shakti Yoga Agnieszka Dołengiewicz, tytułem: warsztat z Ewą Wardzałą. 

Reszta kwoty płatna w gotówce przed rozpoczęciem warsztatu.

 

Na 5 dni przed rozpoczęciem warsztatu nie przyjmujemy zgłoszeń o wycofaniu udziału w zajęciach. Zaliczka staje się bezzwrotna od 10.01.2022.

 

Każdy uczestnik powinien mieć ze sobą matę i pasek.