Warsztat z Ewą Wardzałą, styczeń 2023

 ewafotowww

Warsztat jogi z Ewą Wardzałą

„Alignment”

Warszawa, 14 – 15.01.2023

 

Alignment to odpowiednie ustawienie ciała, takie, w którym zachowujemy linie i płaszczyzny. A więc wyrównanie względem zewnętrznych odnośników: krawędzi maty, ściany, podłogi itp. Kiedy więc ustawiamy ciało w osi i w linii, bierzemy pod uwagę zewnętrzne czynniki, orientujemy się względem tego, co na zewnątrz, by ustawić to, co wewnątrz. To uczy nas odpowiedniego poczucia wewnątrz, pewnej wrażliwości i poczucia kierunku działania. Orientuje naszą praktykę. Zmieniając zewnętrzne warunki zmieniamy to wewnętrzne poczucie. Kierunek naszego działania i nasza uwaga są jasne i kierują się od zewnątrz do wewnątrz, od peryferii do centrum. Z czasem te kierunki działania i ustawienia ciała względem zewnętrznych warunków stają się dla nas jasne. Jednak żeby proces jogiczny był w równowadze, potrzebny jest też kierunek odwrotny. Iyengar nieraz mówił o ruchu dośrodkowym i odśrodkowym. Ale co to oznacza w praktyce? 

 

Ewa Wardzała - certyfikowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Senior I. Indianistka, sanskrytolog, dyplomowana w Indiach tancerka i nauczycielka klasycznego tańca indyjskiego. Od 2005 roku systematycznie odwiedza Instytut B.K.S. Iyengara w Punie (RIMYI), gdzie oprócz regularnej praktyki asystuje na lekcjach medycznych, szkoląc się w pracy terapeutycznej. Prowadzi kursy nauczycielskie na poziomie Introductory oraz Junior, przygotowuje nauczycieli do egzaminów indywidualnie, egzaminuje. Prowadzi warsztaty tematyczne w różnych miastach Polski, organizuje wyprawy z jogą do Indii. Prywatnie uwielbia podróże, fotografuje.

 

Plan zajęć:

14.01., sobota:

10.00-13.00 i 16.00 - 18.00

15.01., niedziela:

09.00-10.30 i 11.00-13.00

 

Przyjmujemy wyłącznie zgłoszenia na pełne dwa dni warsztatu.

 

Koszt od osoby 350 zł.

 

Miejsce: Joga Centrum Adama Bielewicza, Warszawa, Świętokrzyska 31/33a, 2 piętro, metro Świętokrzyska, przy Poczcie Głównej

 

Zapisy na warsztat są dokonywane na podstawie zaliczki w wysokości 100 PLN i potwierdzenia wykonania przelewu przesłanego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zaliczkę należy przesyłać na konto: Bank Millenium 88 11602202 0000 0002 5287 0654, Shakti Yoga Agnieszka Dołengiewicz, tytułem: warsztat z Ewą Wardzałą. 

Reszta kwoty płatna w gotówce przed rozpoczęciem warsztatu.

 

Na 5 dni przed rozpoczęciem warsztatu nie przyjmujemy zgłoszeń o wycofaniu udziału w zajęciach. Zaliczka staje się bezzwrotna od 09.01.2023.

 

Każdy uczestnik powinien mieć ze sobą matę i pasek.