Hubert Suder

aga

 

 

Tytuł instruktora rekreacji ruchowej w zakresie hatha-jogi zdobył na AWF w Warszawie, na Wydziale Rehabilitacji o specjalności ‘Relaksacja i joga’. Praktykę jogi rozpoczął w 1999 roku w Poznaniu, gdzie studiował i zdobył tytuł magistra ogrodnictwa na Akademii Rolniczej. Posiada uprawnienia pedagogiczne uzyskane na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Uczestnik wielu warsztatów z nauczycielami hatha-jogi z całej Polski. Uczy od 2012 roku, prowadząc zajęcia z grupami na różnym stopniu zaawansowania i z różnymi problemami ruchowymi. W praktyce łączy techniki pracy z ciałem, oddechem i umysłem, zarówno tych zaczerpniętych z tradycji wschodu jak i z współczesnej nauki zachodniej. Oprócz jogi praktykował capoeire angole, taniec afro-brazylijski oraz różne techniki pracy z ciałem i głosem, m.in. w Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Popularyzator ogrodnictwa organicznego i permakultury. Prowadzi warsztaty z dzikich roślin jadalnych. Prywatnie tata Nawojki.